Základní škola a střední škola Aš, příspěvková organizace

Pálení čarodějnic – III. a V. třída – 30. 4. 2021

Někde tady, hodně blízko číhá stará čarodějnice. Nadělala v okolí spoustu neplechy v časech, kdy se čarodějnicím dařilo a skoro snad i vládly světu. Doba se dávno změnila a teď už se bojí, je zalezlá a raději svůj bradavičnatý nos ven nevystrkuje. Nicméně jednou v roce na slet čarodějnic vyleze v neviditelném hávu, pokusí se nadělat neplechu, kde může, a zúčastnit se sletu. A to je právě dnes! Vyzrát nad takovou zkušenou čarodějnicí, to chce velký plán. Je potřeba rozdělat oheň, ochránit se před ní, oslabit její sílu, a nakonec najít a upálit její kouzelnou hůlku. A nám se to podařilo!

Nejprve jsme posílili naše smysly. Čichem jsme rozpoznávali různé předměty. Když jsme nos pořádně potrénovali, byli jsme připraveni, a kdyby se čarodějnice rozhodla přiblížit, ucítili bychom její hrozný pach dříve. Před čáry a zlou silou jsme se ochránili vyrobenými amulety ze třech přírodnin. Každé přírodnině jsme určili, jakou má sílu a před čím nás chrání. Dohromady jsme je svázali gumičkou, zakápli voskem a přivázali na ruku jako náramek. Výborně! Žádné čarodějnické kouzlo už nad námi nemělo moc! Jedna z nejcennějších věcí, které čarodějnice má, je její kouzelná hůlka. Přesto, že si ji dobře schovala, nám se podařilo ji najít. Znakem byla černá látka, kterou byla hůlka obalená. A tím jsme moc čarodějnice úplně oslabili.

A nyní jsme už mohli vyrazit k ohni, kde jsme nejen kouzelnou hůlku spálili, ale pochutnali jsme si i na opečených buřtech nebo párcích. Na zahradě u paní učitelky Marcelky (tímto jí moc děkujeme) jsme se i trochu vydováděli, protože žádné obavy ze zlých kouzel čarovného dne jsme už nemuseli mít. Po návratu do třídy jsme si onu čarodějnici ještě vybarvili a tím jsme jí už vzali veškerou moc.

Podívejte se na fotky z vydařeného dne, ve kterých mimo jiné můžete také vidět, jak čarodějnice syčí a prská, plná zloby, že jsme ji tak přelstili!

                                                                                              Bc. Bohuslava Heinrichová

Organizace školního roku

2022/2023
I. pololetí: 1. září 2022 – 30. ledna 2023

podzimní prázdniny: 26. října 2022 a 27. října 2022

vánoční prázdniny: 23. prosince 2022 – 2. ledna 2023

jednodenní pololetní prázdniny: 3. února 2023

___________________

II. pololetí: 1. února 2023– 30. června 2023

jarní prázdniny: 6. února 2023 – 12. února 2023

velikonoční prázdniny: 6. dubna 2023

hlavní prázdniny: 1. července 2023 – 31. srpna 2023
___________________

Období školního vyučování ve školním roce 2023/2024 začne ve čtvrtek 4. září 2023.

UmímExcel.cz